Staráte sa o svoje dvere? Že nie? Tak ani neviete, akú chybu robíte. Ak budete svojim dverám venovať dostatočnú starostlivosť, odmenia sa vám za to dobrou funkčnosťou a dlhou životnosťou. Konkrétnu starostlivosť by ste mali zvoliť podľa toho, aké dvere máte. Kov potrebuje inú starostlivosť ako drevo a drevo zas inú starostlivosť ako drevotrieska.
Drevené dvere
Drevené dvere alebo dvere z drevotriesky sa v našich domácnostiach objavujú asi najčastejšie, takže začneme práve starostlivosťou o nich. klasická starostlivosť o dvere, to je hlavne ich občasné pretretie od prachu a možno i naleštenie. Tieto veci však rozhodujú len o ich estetickej stránke. Ak chcete, aby boli aj funkčné, musíte venovať pozornosť pravidelnému mazaniu pántov a kontrole zárubne. Hlavne v starých domoch sa môže veľmi ľahko stať, že sa zárubňa začne pomaličky uvoľňovať, a to hlavne vtedy, ak na starú zárubňu dáte príliš ťažko dreve.
Kovové dvere
Protipožiarne dvere lmmont.skalebo iné typy dverí z kovu, to je samostatná kategória. V prvom rade by ste mali kontrolovať ich funkčnosť, pretože spomínaný problém s príliš vysokou váhou pri nich nastáva omnoho častejšie. Kov je predsa len kov a ak hovoríme napríklad o dverách, ktoré slúžia http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1348891/Velky-prehlad-vitaminov–Na-co-sluzia-a-kde-ich-najdete—2–cast- ako protipožiarne, tak hovoríme o skutočne veľkej váhe. Preto venujte mazaniu pántov a kontrole zárubne omnoho väčšiu pozornosť. Dvere z kovu nikdy nešúchajte hubkami s drsnou stranou. Na ich utieranie používajte zásadne jemnú handričku a neagresívny čistiaci prostriedok.
Hliníkové dvere si zaslúžia ešte jednu vec, a to pravidelné leštenie. Hliník je veľmi odolný materiál, čo však neplatí o jeho poškriabaní. Ak chcete, aby takéto dvere vyzerali dobre čo najdlhšie, naučte sa ich leštiť pomocou špeciálneho čistiaceho a leštiaceho prostriedku na hliník aspoň raz za týždeň.