Štítky ktoré v obchode nenájdete

So slovíčkom TAG sa pravdepodobne stretávate takmer každý deň. Platí to najmä pre tých, ktorým nie je cudzí svet internetu. Mnohí ale v skutočnosti nevedia, na čo tieto TAGY, v preklade štítky, alebo menovky, slúžia. Tak sa na to poďme pozrieť.

Anglické slovíčko TAG môžeme preložiť viacerými spôsobmi: 1. Ceduľka, 2. Štítok, 3. Označenie, 4. Nálepka, 5. Menovka, 6. Značenie, 7. Štítkovanie…
seo.jpg

Na čo tieto štítky slúžia

V internetovom svete, respektíve vo svete počítačovej techniky, pod slovíčkom tag seolight.sk rozumieme označovanie jednotlivých fotografií, článkov, alebo videí. Tieto štítky slúžia najmä na to, aby bolo vyhľadávanie informácií na internete jednoduchšie. Ak napríklad na youtube nahráte video, na ktorom beháte v športovom oblečení na pláži v Chorvátsku, vaše tagy budú nasledovné:

  • Beh, šport, oblečenie, tenisky, more, pláž, Chorvátsko, dovolenka, leto, voľný čas atď.

Ak si ktokoľvek bude chcieť vyhľadať video s podobnou témou, bude s najväčšou pravdepodobnosťou do vyhľadávača písať podobné slovíčka. Vďaka vašim „štítkom“ bude následne video danému človeku zobrazené. Pamätajte, že čím viac takýchto štítkov k svojmu obsahu na internete uvediete, tým bude lepšie viditeľný.

Taggovanie môžete využívať pri všetkých platformách. Hovoríme o fotografiách, článkoch, či videách.
blog.jpg

Intuitívne no zložité

Takéto označovanie online obsahu, je na jednej strane veľmi intuitívne. To v preklade znamená, že k obsahu píšeme to, podľa čoho by sme niečo podobné na internete vyhľadávali my sami. Značenie slúži aj na akési triedenia online obsahu. Na druhej strane však ide o pomerne komplikovanú vec. Internetové vyhľadávače v podstate daný obsah pod konkrétnymi označeniami registruje. Na základe nich ich aj vyhľadáva. Takže ak chcete ostať viditeľnými, nepodceňujte kvalitné prevedenie „štítkovania“.

Back To Top