Tvrdá pokožka na nohách nie je len estetickým problémom, ale taktiež nepríjemnou zdravotnou komplikáciou. Koža totiž môže popraskať, potom spôsobuje problémy a bolesti pri chôdzi a v podstate asi ani netreba hovoriť o tom, ako nepríjemné je niečo také. Ak sa teda tvrdá pokožka na vašich nohách objaví, mali by ste ju začať riešiť okamžite. Pokiaľ neviete ako, tak o chvíľku už vedieť budete.
Hlavná je prevencia
Prevencia je najlepšia vo všetkých oblastiach v živote, teda aj v prípade tvrdej kože na nohách. Chodidlá by ste si mali natierať každý deň, a to ako v lete, tak i v zime. Dôležité sú taktiež materiály vašich ponožiek alebo topánok, ktoré nosíte naboso. Mali by byť prírodné a príjemné na dotyk. Ideálna je bavlna alebo ľan.
Keď je stvrdnú
Keby nebolo to keby, boli y sme v nebi. Túto vetu určite dobre poznáte a neraz ste si ju aj potvrdili v praxi. Keby ste sa o svoje nohy starali, tak by ste teraz nemuseli bojovať s popraskanou kožou. Keďže sa mnohí z nás o nohy nestarali, určite vás viac zaujíma to, ako ju odstrániť.
- Krémujte:To je asi najdôležitejšia vec. Nohy si musíte krémovať mastným krémom, a to každý večer. Najlepšie urobíte, ak si na chodidlá nanesiete naozaj hrubú vrstvu krému a obujete si bavlnené ponožky. Takto s vám do pokožky dostane omnoho viac krému, takže dosiahnete lepší efekt.
- Pemzujte:Pemza by sa mala stať vašou najlepšou kamarátkou. Aj keď dnes dostanete rôzne pilníky s iných materiálov, práve pemza, je k vašim chodidlám najšetrnejšia. Efekt sa síce nedostaví po prvom použití, no zároveň sa určite vyhnete rezným ranám. Tie si totiž rôznymi pilníkmi a orezávačmi, môžete spôsobiť naozaj jednoducho.
- Ošetrujte:Na tvrdú pokožku by ste mali pravidelne nanášať aj vyslovene liečivé masti. Vhodná je napríklad nechtíková, harmančeková alebo kostihojová.